Херсонобленерго

Про «Херсонобленерго» вустами відкритих джерел

«Приватизация облэнерго: больше вопросов, чем ответов» (Деловая Столица, 3 травня 2001 року)
У другій половині квітня знайшли власників акції шести обласних енергопостачальних компаній. Американська AES Washington Holdings B.V. визнана переможцем конкурсів з купівлі контрольних пакетів «Київ-обленерго» та «Рівнеобленерго», а словацька Vychodoslovenske Energeticke Zavody S.P. — «Житомиробленерго», «Севастопольенерго», «Херсонобленерго» і «Кіровоградобленерго».
Підводячи підсумки чергового етапу приватизації українських енергокомпаній, фахівці сходяться на думці, що на ринок прийшов лише один серйозний зарубіжний інвестор в особі американської AES. Що ж стосується Vychodoslovenske Energeticke Zavody S.P. (VEZ), експерти вбачають за нею український або російський капітал. Вельми сумнівно, що державна компанія в скромній Словаччині здатна викласти за чотири обленерго в Україні 491,3 млн грн. До того ж словацький уряд найближчим часом має намір виставити на продаж і саму VEZ.


«НКРЕ проверит Херсоноблэнерго» (112 канал, 28 травня 2014 року)
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), планує скасувати для шести енергопостачальних компаній норму прибутку в 15%. Текст проекту документа оприлюднила НКРЕ на своєму сайті.


«Кому принадлежат украинские облэнерго (инфографика)» (UA-NEWS, 20 липня 2015 року)
На сьогодні ринок обласних енергорозподільчих компаній (обленерго) поділений між п’ятьма групами, дві з яких, найбільші, контролюються громадянами країни-агресора Росії.
Олександр Бабаков володіє дев’ятьма обленерго — в херсонській, одеській, кіровоградській, київській, житомирській, рівненській і чернівецькій компаніях у нього контрольний пакет акцій. У миколаївській та хмельницькій він має невеликі пакети і є головним претендентом на їх покупку в ході найближчої приватизації.


«В «Херсоноблэнерго» воровали деньги, прикрываясь долгами населения» (Мост, 25 лютого 2017 року)
Топ-менеджмент «Херсонобленерго» попався на крадіжці державних коштів шляхом створення штучних заборгованостей перед державою. Про це повідомляє прес-центр СБУ.
Оперативники з’ясували, що керівники підприємства виводили гроші через фіктивні безтоварні операції з підконтрольними фірмами. Таким чином, вони створювали штучний борг перед країною при закупівлі електроенергії, пояснюючи це несвоєчасною оплатою заборгованості населенням. Менеджмент таким чином ухилявся від сплати податків.
В даний момент оперативники перевіряють узгодженість дій менеджерів з російськими власниками компанії. Розпочато виробництво по ч.4 ст.191 КК.


«У «Херсоноблэнерго» сменились официальные собственники» (Мост, 20 березня 2017 року)
Кінцевими бенефіціарами ПАТ «Херсонобленерго» через VS Energy International NV стали громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, а також громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс, пише Інтерфакс-Україна.
Ці громадяни стали бенефіціарами нідерландської VS Energy International NV, яка, в свою чергу, є 100% власником ТОВ ВС Енерджі Інтернейшнл Україна.
За даними АМКУ, ТОВ ВС Енерджі Інтернейшнл Україна здійснює діяльність з надання консультаційних послуг з питань комерційної діяльності та управління, і разом з суб’єктами господарювання, пов’язаними з ним відносинами контролю, утворює групу компаній VS Energy.
До її підприємств також входять компанії «Житомиробленерго», «Кіровоградобленерго», «Київобленерго», «Рівнеобленерго», «Одесаобленерго» і «Севастопольенерго».


«Российский банк требует от «Херсоноблэнерго» вернуть 37 миллионов долларов» (Мост, 7 червня 2017 року)
ПАТ «ВТБ Банк» через суд вимагає від ПАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» повернути борг в розмірі 37 600 000 доларів США.
Про це сказано в ухвалі господарського суду Херсонської області.
Провадження по даній справі було розпочато ще в квітні 2017 року.
З опублікованих даних стає зрозуміло, що ПАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» виступало як поручитель за виконанням ТОВ «Незалежне інвестиційне агентство» зобов’язань по сплаті кредиту за кредитним договором від 1 листопада 2007 року.
В результаті суд вирішив залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ТОВ «Незалежне інвестиційне агентство» і відкласти засідання.
ПАТ «Енергопостачальна компанія «Херсонобленерго» входить в групу «VS Energy».
Основними акціонерами групи «»VS Energy» (в структуру якої входить «ВС Енерджі Інтернешнл Україна») вважаються російські бізнесмени Михайло Воєводін, Євген Гінер і Олександр Бабаков. Останній є депутатом Державної думи РФ, який проголосував за закон про анексію Криму.
Нещодавно стало відомо, що кінцевими бенефіціарами ПАТ «Херсонобленерго» через VS Energy International NV стали громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, а також громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс і Валтс Вігантс.
Засновниками ТОВ «Незалежне інвестиційне агентство» є ТОВ «Нові українські мережі» і «Нова фінансова компанія». Кінцевим бенефіціаром — Неля Юхта. Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ця компанія через ряд компаній пов’язана з групою «VS Energy».


«Под американские санкции попал совладелец киевского «Премьер-Паласа»» (СТРАНА.ua, 20 червня 2017 року)
США ввели санкції проти члена Ради федерації Росії, спеціального представника президента РФ по взаємодії з організаціями, що представляють інтереси росіян, які проживають за кордоном, Олександра Бабакова.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.
Олександр Бабаков є колишнім акціонером Першого інвестиційного банку (Київ) і, за даними ЗМІ, нинішнім співвласником цілого ряду українських обленерго, а також київського готелю «Прем’єр-палас».
Бабаков вважається впливовим підприємцем, через якого вирішувалися багато питань у відносинах між російським і українським бізнесом.