Якщо право Споживача на інформацію чи послуги порушено

Яка відповідальність за ненадання інформації?
Згідно ст 212-3. Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення права на інформацію та права на звернення»:
1) Неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії» тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2) Ненадання відповіді на запит на інформацію, незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення, необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3) Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 60 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин.

Куди звертатися, щоб притягнути ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» до адміністративної відповідальності за не оприлюднення інформації, не надання інформацію, ігнорування звернень та запитів?
1) До Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Може зафіксувати порушення законодавства в сфері енергетики та комунальних послуг та порушення ліцензійних умов впровадження діяльності та розглянути можливість застосування штрафних санкцій
2) До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Уповноважений фіксувати (складати протоколи) щодо порушення права на інформацію.

Що робити, якщо не оприлюднена інформація, яку ПАТ ЕК «Херсонобленерго» повинен оприлюднювати, згідно ЗУ «Про особливості доступу до інформації….» та Споживачу не надіслана інформація згідно Постанови НКРЕ?
Перше. Зафіксувати факт відсутності надання інформації від ПАТ ЕК «Херсонобленерго». Друге. Надіслати запит про відсутність інформації до:
— Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Завантажити Запит Неоприлюднення (НКРЄ). («Неоприлюднення»).
— Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Завантажити Запит Неоприлюднення (Уповноважений).
— Проінформувати нас (надіслати копію звернення/скарги).

Що робити, якщо потрібно отримати інформацію від ПАТ «ЕК «Херсонобленерго»?
Надіслати в ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» інформаційний запит. Приклад запиту – надання інформації щодо розрахунків за останні 6 місяців. Завантажити Запит Розрахунки 6 мес (ПАТ).

Що робити, якщо ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» ігнорує інформаційний запит та не надає інформацію?
Згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.
Перше. Зафіксувати факт відсутності відповіді від ПАТ ЕК «Херсонобленерго». Надіслати інформацію про відсутність інформації до:
1) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Завантажити Скаргу (НКРЄ).
2) Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Завантажити Скаргу (Уповноважений).
3) Проінформувати нас (надіслати копію звернення/скарги).

Переглянути всі права